неділя, 23 листопада 2014 р.

«Ой хто, хто Миколая любить». Вистава для учнів 1-4 класів

«Ой хто, хто Миколая любить». Вистава для учнів 1-4 класів
Дійові особи:
 1. Святий Миколай
 2. Ангел 1
 3. Ангел 2
 4. Марійка – учениця 8 класу
 5. Мама
 6. Оля – учениця 5 класу
 7. Петрик – учень 1 класу
 8. Антипко –старий чорт
 9. Чортик
Дія проходить увечері перед днем святого Миколая – 19 грудня. Світлиця. Звичайна кімнатна обстановка. По середині  кімнати стіл ,крісла. На стіні портрет Шевченка,а на другій (по можливості образ св. Миколая ). За столом сидять Марійка,Оля і Петрик і готують уроки .

Оля:       Петрику, ти вже розв’язав всі задачі з математики ?А вірш вже вивчив ?

Петрик: ( У руках у нього іграшка , якій він приділяє всю увагу ). Ти думаєш, що це так           легко . Добре вам всім старшим говорити. Таблицю множення ви всі знаєте напам’ять. А я ось її ніяк не покладу у свою голову. Не хочу більше працювати! Голова в мене болить.

Марійка: А ти постарайся швидше вивчити уроки, адже скоро повертається мама з роботи, а у нас ще багато домашніх обов’язків. Тобі ж мама доручила принести хліба з магазину, нагодувати кроликів, коли ж ти встигнеш?

Оля: Сьогодні треба нам скоріше закінчити всю свою роботу. І раніше лягати спати. Адже завтра день Святого Миколая. Він вже напевно зі своїми янголами вирушає на небесній колісниці в дорогу, на Землю, щоб зустрітися з чемними і добрими дітьми, яких він дуже любить і всім приносить подарунки.

Петрик: А звідки він знає, чи я був чемним і слухняним?

Марійка: Він знає все, йому допомагають янголи. Вони все бачать, дивляться з небесних висот на Землю. Знають всіх дітей і записують у велику книгу; добрі і погані їх вчинки. Цю книгу Святий Миколай бере зі собою, щоб не помилитись і подарувати кожній дитині те, що вона просила. Хто хотів книжку – тому книжечку цікаву, хто цукерків – тому цукерки, на ялинку, а спортсменам напевно ковзани і лижі. І тих не забуде. А поганим і нечемним дітям хіба від чортика Антипка дістанеться велика різка, щоб вибивати з них лінивство і неслухняність.

Петрик: О мене, напевне, Святий Миколай не мине. Я завжди був добрим, слухняним.

Марійка: А то ще побачимо! Дивись, я вже закінчила підготовку до уроків, встигла помити посуд, прибрати в кімнаті. Мама буде мною задоволена. Прийде втомлена з роботи, а я їй теплу вечерю. А  ти все крутився, забавлявся іграшками, поглядав у вікно, замість працювати. Тому задача не розв’язана, кролики голодні. І що ти там бачив у вікні?

Петрик: Та нічого, нічого, я працюю…( У вікні появляється голова чортика. Він киває пальцем, зве Петрика до себе).

Антипко: ( Говорить шепотом) Ходи, на вулицю до мене, не мучся, не трудись! Тут так весело, повно розваг. Он хлопці в хокей грають. Кинь все!

Петрик: ( Розкриває зошит і книжку). О, я вже все виконав. Іду погуляю до хлопців. Ось Михайлик з клюшкою з’явився. Я довго не буду…
Марійка: Е, ні, братику, так не можна! Ти знаєш народну мудрість: ”Зробиш діло – гуляй сміло”. Я зараз перевірю, чи ти готовий до завтрашніх уроків. Так-та-к- (дивиться у зошит Петрика) Задачу розв’язав правильно, тільки письмо недбале. Дуже спішив. А як з віршем? А ну розказуй, я послухаю!

Петрик: Ну добре… Слухай (розказує вірш, весь час підглядає в книжку)
Випав сніг
Вже обсипався горіх
На травицю іній ліг…(ліг… підглядає)
Я хотів спитати літо,
Та вчинився буйний вітер.
Я хотів спитати осінь –
Холод вигулькнув з-за сосен
Я погрітися побіг,
А тим часом випав сніг.
Я побіг, побіг (хоче бігти)

Оля: О, негарно ти розказуєш вірш.

Петрик: А ти свій вірш вивчила? Ану розкажи. Я ще малий, але перевірю і тебе.

Оля: Добре. Нехай Марійка послухає і розсудить, хто з нас розказує краще, хто переможець (розказує вірш)

Гляньте: хата край дороги
Недокінчена стоїть.
Будівничий від знемоги
Впав і спить вже кілька літ.
Зруб валився, крокви гнили
І чорніли на сльоті
Аж старого заступили
Будівничі молоді.
То вони побудували
Хату ту на другий день
Вже там люди жити стали
І в печі горить вогонь.
Ті руїни при дорозі
Україна – знайте ви,
Впали всі борці в знемозі
Сили втратили в борні.
Упадає край наш милий
Топчуть землю вороги
Гей, а може замінили
Втомлених героїв ми?
Свої сили ми керуєм
Досвід візьмем у батьків
Україну відбудуєм
Освободимо батьків.
Бистрі очі, чуйні вуха
Будем мати заодно
Силу тіла в силу духа
Україні віддамо!

Марійка: (Плеще у долоні). Дуже гарно, Олю! Ти молодець. Вірш розказала дуже гарно. Ось так треба, Петрику, розказувати вірші. Олі я ставлю "5”.

Петрик: (Плаче). Але я ще малий. Як підросту також зможу.

Марійка: Ну добре!Але знай, коли ти і надалі будеш недбалий, лінивий св.Миколай розгнівається на тебе і не зайде до нас в гості ні на яву, ні у сні. І коли прокинешся завтра вранці, під подушкою нічого не знайдеш.

Петрик: Я тебе не розумію. А що там повинно бути під подушкою?

Оля: Я тобі розкажу, бо ти ще малий, нічого не знаєш. Святий Миколай не встигає завітати за одну ніч у кожну хату до всіх діток. Тому він приходить до них вночі, коли вони вже міцно сплять. І тихенько під подушку кладе подарунок, а сам спішить далі, щоб встигнути всіх обійти. Якби не ангели, то напевно, не встиг би. А він не хоче скривдити ні однієї доброї дитини.

Петрик: Добре, Олю, що ти мені все розказала. Я нікуди  не піду поки не вивчу добре всіх уроків (до чортика ,що появляється знов у вікно).А ти мене не мани! Нічого не вийде,йди геть! (накивує пальцем, чорт ховається)

З’являється мама.

Мама: Ох, як я втомилася на роботі. Діти мої, як же ви тут без мене? Чи вивчили ви уроки? Чи ви виконали моє доручення?

Діти разом: Так, так, матусю, ми все зробили.

Мама: Гарно, гарно! Бачу в хаті чисто, прибрано, І посуд помитий. Напевно, кролики не голодні. Чи не так, Петрику?

Петрик: Та, та… Я зараз…!

Мама: От бачиш, який ти безсердечний. Ніколи голодний не був, то і не знаєш, що таке голод. Голод страшний для тварин і людини. Гріх великий так робити. А ще сьогодні у надвечір’я свята святого Миколая.

Петрик: (плаче)  Я вже більше так  робити не буду, буду старанно вчитися. Вже біжу до кроликів.
Мама: Нагодуй їх добре і скоро вертайся. А ви, Марійко і Олю, добрі діти. Святий Миколай не забуде вас. Ось вже темна ніч чорними крилами накрила землю. Святий Миколай вже, певне, в дорозі. Чи не обмине він нашої хати? Щоб запросити його до нас, заспіваймо пісню до святого Миколая.

(появляється Петрик зі снігом на голові і руках)

"Ой хто, хто Миколая любить” – він почує і накаже небесним ангелам зупинити небесну колісницю біля нашої хати і прибуде сюди (до Петрика каже). Співай разом з нами.

Всі разом: Ой хто, хто Миколая любить.

Ой хто, хто Миколаю служить.
Тому святий Миколай
На всякий час помагай – Миколаю.
(дзвонить телефонний дзвінок, мама слухає)

Мама: Добре, ми всі ждемо.

Діти: Хто дзвонив?

Мама: Це дзвонив Архангел Гавриїл, що з ангелами затримався у Львові, але скоро прийде сюди. Сидіть діти чемно і ждіть його. (чути голосний гавкіт собак, влітає як вихор чорт, Антипко, одягнутий у чорний костюм з рогами, в руках в’язка березових прутів)

Антипко: (б’є чортеня різкою, те кричить і бігає навколо сцени) А це тобі, щоб не намовляв Петрика до гріха. На тобі, на тобі.

Чортеня: (звертається до глядачів) Вам, братчики, сміх, а  я вже спиною рушити не можу (плаче).

Антипко: Ану розказуй, як то було з Михайликом. Чому потерпів невдачу?

Чортеня: Бачите, це було у школі. Я заліз Михайликові у вухо і чекав нагоди, щоб намовити його до гріха. Аж бачу: його товариш показує у класі гарну книжечку з цікавими малюнками. Моєму Михайлику аж очі засвітилися. Добре, думаю собі, ось зараз виконаю ваше, пане Антипку, завдання.

Антипко: Ну і що далі? Так, так, я знаю це з досвіду, що тут вже легко навити до крадіжки.

Чортеня: І це я використав. Шепчу йому до вуха: бери, бери, ніхто не бачить. Він спершу не хотів, але я добре причепився, і він мене послухався. На перерві, коли діти повиходили на подвір’я, Михайлик лап за книжку, заховав за пазуху, а далі мерщій між хлопців. Скінчилась перерва, Дмитрик, а це була його книжечка, глип за парту,нема книжечки. А діти в один голос: " То Івась вкрав. ”  Віддай книжечку – кричить. А далі почали штовхати його. Зловили, бачите, його на крадіжці. І тепер Івася всі разом били (обсіли). Івась плаче, проситься, запевняє, що не брав, а йому не вірять, А на мого Михайлика ніхто навіть оком не кине. Я потираю руки від радості, але тут Михайлик як не крикне крізь сльози: "Лишіть Івася в спокою, то я взяв книжечку, ось вона!” В цей момент надійшов вчитель. І подумайте, він не тільки похвалив Михайлика, що признався до гріха, але й ще подарував йому точно таку саму книжечку. То ж простіть мене
(падає на коліна перед Антипком). 
Що ж я міг зробити?

Антипко: (б’є його ще раз різкою) Ну досить, з тобою я ще розправлюся в пеклі. Будеш носити півроку смолу і смолитись на вогні цілий місяць, щоб добре запам’ятав, як треба виконувати мої накази. А зараз я прощаю тобі, бо є важливіші накази, завдання. Я дізнався, що по землі мандрують святий Миколай зі своїми Ангелами. Наше завдання – їх одурити і викрасти найбільше подарунків. Він буде роздавати їх чемним дітям, а я буду брехати на них, що вони погані, ліниві, а ти підбріхуй, кради з кошика все, що вдасться. Бо у нас як не збрешеш, не схитруєш, не вкрадеш, то не проживеш.

Чортеня: Добре! Згода! Я готовий!

Антипко: За такі слова хвалю тебе. Думаю, що успіх буде у нас великий. Вже слинка тече мені  з рота на згадку про смачні яблука і цукерки. І такий радий, що хочеться мені затанцювати 

(бере чортеня за руки, кружаться і співають)

Ми чортики, ми чортики
Голодні всі, як хортики
І зараз з’їли б ми вола
Бо нам смакує не смола
чортики дитячий гріх
беремо правду всіх на сміх
Для нас утіха і добро
Брехня дітей, незгода зло
Ми чортики, ми чортики
Голодні все, як хортики
І мрія тільки в нас одна
Щоб більше приносити нам зла
Антипко:  Ой, чути кроки. Хтось іде. Це напевно, святий  Миколай зі своїми Ангелами-хоронителями. Заховаємося. А то ще нас покроплять свяченою водою (Ховаються, заглядають. Стук до дверей, з’являється святий Миколай)

Святий Миколай: (входять Ангели,  які несуть великі мішки з подарунками) Тут ціль нашої дороги. Положать ці мішки з подарунками, мої любі діти вже втомилися, дожидаючи нас. О, дуже погана дорога зі Львова. А ще вітер, завірюха. Та й старий я вже дуже. Відкрийте, Ангели, свою книгу і прочитайте, що просять діти, зокрема Оля, Марійка і Петрик. Чи варті вони на мої похвали і подарунки?

Ангел 1: (відкриває книгу і читає, а святий Миколай роздає подарунки)
(Чортик підбігає з-заду і хоче вкрасти)

Святий Миколай: (побачивши чортів) І ти тут вже, нечиста сило?

Антипко: Так, святий. Отче, ми прийшли тобі сказати, що не всі діти, які тут зібралися заслуговують на твою ласку. Всі ці, що записані у цій книзі, не дістануть сьогодні подарунків, а тільки різки, бо вони наші.

Святий Миколай: А чим ці діти провинилися?

Антипко: ( дивіться в книгу) Не слухають своїх батьків, не слухають учителів,не вчаться пустують,крадуть,курять, б’ються,прозиваються, грають в карти на гроші.

Чортик: Так, так, брешуть, грають в карти.

Святий Миколай: О, брехня і лінивство – це великий гріх.

Ангел 2: Не вір їм, Святий Отче. Хоч багато дітей прогрішилось, та вони поправляться. Прости їм, Отче, усі провини.

Святий Миколай: Я люблю тільки чемних і добрих дітей.

Антипко: (показує на чортика) Таких як оцей. Погляньте на нього: який він покірний та чемний, добрий. Дай йому, Отче, подарунок.

Ангел 2: Геть, Сатано! Отець Миколай знає дітей і тебе.

Святий Миколай: Ваші прохання і молитви, дорогенькі діти, дійшли до мене. Звертаюсь до вас з проханням (звертається до дітей) Учіться, діти мої, пам’ятайте слова нашого великого поета Т.Шевченка: "І чужого научайтесь, свого не цурайтесь”. Слухайте своїх батьків і родичів – тата і маму, любіть свій народ, свою Україну і будьте вірними її синами і дочками. А як приїду через рік, мої милі діточки, докажіть, об оцей Сатана,який чигає на вашу душу, не мав у своїй книзі ні одного прізвища української дитини. Це буде для мене і для всіх святих найбільша втіха.

(до Ангелів) 
А тепер допоможіть роздати оці подарунки. Хай радіють усі українські діти, хай знають, що їх не забуває Небесний Отець.

(Ангели подають кожний подарунок Святому Миколаю, а він голосно зачитує ім’я і прізвище дитини і вручає його. До деяких подарунків чорти додають різки з відповідними словами. Коли всі подарунки роздано, Святий Миколай благословить дітей і говорить)

Прощавайте, любі діти. За рік прийду знову до вас на цю багатостраждальну Українську землю, Буду благати Господа, щоб він післав нам щастя, здоров’я, а всьому українському народу добробут, щастя, надію на кращу долю.
Будьте здорові, я  поспішаю в інші міста та села, бо чекають чемні дітки.


День Святого Миколая. Сценарій для дітей 5-6 років

День Святого Миколая (сценарій для дітей 5-6 років)

ДІЙОВІ ОСОБИ:
 • Миколай
 • Янголи
 • Зірочки
 • Двчатка
 • Бісик


ХІД ЗАХОДУ
  Дві дівчинки, одягнені в народні костюми, виходять на середину зали.
1 -а дівчинка:
Он, дивіться, покотилась
В небі зіронька ясна,
Десь за лісом зупинилась.
Що то значить? Хто вона?
2 -а дівчинка:
От якби до нас вона
В гості завітала,
Миколая привела
І обдарувала.
Дівчатка (разом):
Святий Миколаю, тебе ми благаєм!
Обдаруй нас теплотою,
Ласкою і добротою,
Щастя дай нашому роду,
І країні, і народу.
Входять два Янголи, шепочуть дівчаткам на вухо.
1-й Янгол:
А листа ви написали
До янголів із небес?
1 -а дівчинка:
Так, і вже його послали.
2-й Янгол:
Дочекайтеся чудес!
Виконується танець Янголів.
Звучить музика. Входять Миколай із Зірочкою, розкидають серпантин.
Діти,Янголи, Миколай під музику проходять залою і виходять.
Залишається Зірочка, вона вішає на ялинку маленькі зірочки.
Входить Бісик:.
Бісик:
Скрізь тепер хороші діти.
Де ж мені різки подіти?
Зірочка: 
Одну собі забери,
Інші дай таким, як ти.
Бісик:
Чуєш, Зірко препогана,
Не введеш мене в оману,
Досить сяйво розсипати
Та у справі заважати.
Ти Святому Миколаю
Сяйвом дуже помагаєш:
Снігом притрушу тебе,
Зразу сяйво пропаде.
Бісик виконує злодійський танок.
Після танцю Бісик надягає на Зірочку білу хустку. Бісик виходить, а Зірка тихесенько плаче.
Входять дівчатка.
1 -а дівчинка: Що за плач? А може, сниться?
2-а дівчинка: Дивись, дівчинка маленька.
Дівчата скидають хустку із Зірочки.
Зірочка: 
Я не дівчинка маленька,
Я є Зірочка ясненька.
Я на свято Миколая
Йому завжди помагаю,
Бо сідаю на хатки,
Де є добрі діточки.
Звучить пісня.
Чути стук у двері.
Входять Святий Миколай та Янголи.
Миколай:
Мир і щастя вашій хаті,
Щоб були ви всі багаті,
Щоб біда вас обминала,
Тільки радість звеселяла.
1 -а дівчинка: Мир і вам, гості славні та поважні.
Миколай:
Ось і наша помічниця.
Куди ж пропала ти, світлице?
Зірочка: 
Ой, дідусю, я не винна,
Не моя у цім провина.
Миколай: 
Ти не винна, знаю, знаю,
Бісик цю провину має.
Ти ж нам, Янголе, скажи,
В свою книгу зазирни,
Чи знак нам вірний подали,
Куди слід було прийшли?
1-й Янгол:. Знак вам правильний подали.
Миколай:
Діти тут, я бачу, милі,
І привітні, і гостинні.
Буде їм за це дарунок.
Зірочка кличе інших дівчаток - Зірочок.
Виконується танок Зірочок з ліхтариками (або з гірляндою).
1 -а дівчинка:
Дуже раді ми дарам.
Але чим віддячить вам?
Миколай: 
Ваша щедрість, доброта,
Теплі, лагідні серця —
Це подяка є для мене
Найжаданіша, напевно.
Та не час відпочивати,
Бо чекають ще багато
Українських діток чемних.
Тож турбуюсь недаремно.
2-й Янгол:
В нас вже часу небагато,
Треба трішки поспішати.
Зірочко, вперед котись,
Де потрібно, засвітись.
Зірочка:
Здоровенькі ви бувайте
І про нас не забувайте!
Всі йдуть, діти залишаються, махають ручками їм услід.
2-а дівчинка:
А тепер ми заспіваймо,
Миколая звеличаймо.
Звучить пісня, під яку діти виходять із зали.

Сценарій свята «Миколая зустрічаймо в цей святий величний час»

Сценарій свята «Миколая зустрічаймо в цей святий величний час»
ДІЙОВІ ОСОБИ:

 • У ч н і (5 хлопчиків або дівчаток)
 • А н г е л и (1 хлопчик та 1 дівчинка)
 • Ч о р т и к и (2 хлопчика)
 • М и к о л а й

Учасники заходять з піснею про Миколая

1-и й у ч е н ь
Пісню слави заспіваймо
Щирим серцем нині враз,
Миколая зустрічаймо
В цей святий величний час.

2-и й у ч е н ь
Що він несе у своїй торбині?
Багато гарних забавок
Несе чемненькій він дитині,
А для нечемних — жмут різок.
3-і й у ч е н ь
За ним спішать і янголята,
Тримають книги у руках.
Що, де, кому з нас треба дати —
Написано у тих книжках.

4-и й у ч е н ь
Святий наш, добрий Миколаю,
На тебе ждемо вже давно,
Що даси нам, про це не знаєм,
Та просимо Тебе одно:

Ти нашим родичам дай сили,
Щоб виховати нас могли,
Щоб тої втіхи ще дожили,
Щоб доросли їх діточки.

5-и й у ч е н ь
А всьому нашому народу
Ти добру долю принеси,
Усяке зло й лиху пригоду
Від України відверни.

А нам в здоров'ї дай зростати,
Завзяття й сили нам надай,
Щоб ми з руїн могли підняти
І звеселити рідний край.

Діти виконують пісню.

М и к о л а й
День вам добрий, день вам гарний,
Але трохи незвичайний.
Ось нині рівно рік минув,
Як на землі я був,
Як дітям дари я давав,
До праці усіх закликав.
Наказував їм чесно жити,
Від зла тікать, людей любити.
Хотів тепер би я дізнатись,
Чи проросло добро в їх душах?
Я відповідь почути мушу.

У с і. Проросло!

1-и й а н г е л
Отче Миколаю!
Не пусти на діток зла й лихих пригод.
Дай рости на користь рідному народу!
Дай рости на щастя України-мами!
Будь завжди із нами!

2-и й а н г е л
Благослови нас, Миколаю.
Перемогти злу силу дай.
Засій в серцях бажання чисте
Міцно любити рідний край.
Заходять чортики.

1-и й ч о р т и к
Не бійтеся, діти чесні,
Я до вас — посол небесний,
З пекла поміч я покличу,
Владу свою возвеличу.
Кажуть люди: чорт не спить.
Та й не може спати,
Поки між людьми він —
Друзів буде мати.

2-и й ч о р т и к
Діточок ось цих ми
Всіх завжди пильнуєм,
Як діло зроблять злеє —
Усе собі нотуєм.
А такі бувають,
Що брехати вміють,
Старших не шанують,
Все собі пустують.

1-и й ч о р т и к
Для них в пеклі вже готова
Сковорідка кольорова.
У кайдани закуємо
Із собою заберемо.

1-и й а н г е л
Годі вже, негідні,
Цур вам та пек.
Від наших діточок
Забирайтесь геть!

1-и й ч о р т и к
Гаразд, ми йдемо до пекла,
Бо там завжди тепло
Не розмахуйте хрестами,
А то стануть усі чортами,
Хто не слухав тата й мами!
Ха-ха-ха!

Утікають.

М и к о л а й
Милі мої дітки,
Ідіть в майбутнє без тривог,
Між вами є правда,
А з вами — Бог!
Будьте дружні, діти,
Щоб за вас радіти!
Як одвіку в нас ведеться,
Скажіть мені щиро,
Від усього серця:
Чи іграшок у цей рік ви досить мали?
Цукерок, ласощів, солодощів?
Як грались, чи усі відпочивали добре?
Здорові усі були чи хтось хворів?
Допомагали хворим і старим?
Чи рідних, друзів вірно ви любили?
Чи з усіма жили ви в мирі?
Чи слухали ви вчителів?

1-и й а н г е л
Хай любов і щира злагода
Живуть поміж вами,
Щоб дружба і щастя
Були завжди з вами!

М и к о л а й
Усім дорослим і маленьким
Зичу: живіть здоровенькі!
Усім гостинці дарував,
За справи добрі вас пошанував.

2-и й а н г е л
А ми зараз будемо поспішати,
Щоб інших діток ще привітати!
До побачення!

У с і
Святий Отче! Обіцяємо завжди добрими бути,
І в житті, і в молитві тебе не забути.
Ти опікун віддавна українського народу,
Добре знаєш, що ми усі козацького роду.
Дитячі молитви велику силу мають,
Про волю церкви, України промовляють.
Святий Отче Миколаю! Ми усі — твої діти,
Поможи нам життя це уміло прожити,
А після — вічне щастя в небі заслужити.

Звучить пісня «Ой хто, хто Миколая любить».
І. І. Дзіковська

«Народні свята. Отче Миколаю, прийди до нас із раю»

Сценарій до дня Святого Миколая: зірочки, янголи, мишенята, лисичка...

Сценарій до дня Святого Миколая: зірочки, янголи, мишенята, лисичка...

Свято відбувається в актовому залі. Приміщення прикрашене у традиційному українському стилі. На видному місці - образ Святого Миколая, прикрашений вишитим рушником. На сцену виходять зірочки.

1 Зірочка
Грудень-місяць наступає,
Той зимі пора вже буть.
Зима холоди гукає: - Запрягай вітрів у путь!

2 Зірочка
Вітри швидко підхопили
Хмару з снігом, холоди,
Над землею пролетіли
Сніг припав, нема води.

3 Зірочка
На віконечках - малюнки,
Скоро свято Миколая
Принесе діткам дарунки разом з ангелом із раю.

1 Зірочка 
В небі Янголи працюють,
Щоб зраділи всі малята,
І святому віз лаштують,
Бо чекає кожна хата.
На сцену виходять янголи.

1 Янгол
Я роблю смачні цукерки,
Шоколадом покриваю,
У яскраву обгортку їх старанно загортаю.

2 Янгол
Райські яблука збираю.
Стиглі, дуже соковиті, їх у кошики складаю
Поласують добрі діти.

3 Янгол
Пензлі в фарби обмокаю
Іграшки я розмалюю.
Передам їх Миколаю,
нехай дітям подарує.

1 Зірочка
Вітаємо вас

1 Янгол
Зі святом…

2 Зірочка
А розкажіть будь ласка що це за свято таке…2 Янгол 
Св. Миколай є «старшим» серед святих: опікується воїнами, володіє ключами від неба. Але більшість часу він проводить на землі, допомагаючи бідним у скруті, мандрівникам - у дорозі, мореплавцям - на морі.

3 Янгол 
Згідно з карпатською легендою, святий так сильно молився в церкві за знедолених, що золота корона сама впала йому на голову.

1 Янгол
Переказують, що одного разу, коли Господь Бог запросив усіх святих до себе на вечерю, запізнився лише Миколай. Прийшов він пізно, у подертій одежині й брудних чоботах і пояснив Усевишньому, що допомагав дядькові витягати воза, який загруз серед дороги в болоті.

2 Янгол
За свою доброту до людей має він Божу нагороду: не один, а два свята на рік - Миколи теплого (22 травня) і Миколи зимного (19 грудня). На Київщині кажуть, що «до Миколи нема зими ніколи». А «як прийде Свято Миколи, то він лопатами позмітає увесь сніг з неба, і починається зима».

3 Янгол
Святий Миколай має владу над холодними вітрами й морськими штормами, рятує потопаючі кораблі, тому рибалки Причорномор’я приносили йому в жертву перший улов.

1 Янгол 
Зазвичай образ чудотворця, намальований на сухій рибі-камбалі, брали з собою в дорогу чумаки.

2 Янгол 
В ніч на день Святого Миколая святий розносить подарунки та підкладає їх під подушку. Солодощі, яблука, горіхи та печиво дістається лише слухняним дітлахам. Тим же хто цілий рік пустував - святий Миколай підкладає під подушку різочку, як попередження на наступний рік.

1 Зірочка
А як святий Миколай визначає - кому дарувати горішки, а кому різки?

1 Янгол 
Ми йому допомагаємо.

2 Янгол
Напередодні свята ходимо й шукаємо усіх хто чемно себе поводив…

На сцену виходять Мишенята…

1 Янгол
Вітаю вас..!

2 Янгол 
Ви хто..?

1 Мишеня
Ми чемні виховані Мишенята

1 Зірочка
Ось хто зараз отримає подаруночка…

Мишенята
Ура!

3 Янгол
Почекайте-почекайте! Спочатку доведіть що ви хороші.

1 Мишеня 
Мамі ми допомагаємо.

2 Мишеня
Зранку попросила нас мама - Миша, зернятка купити.

3 Мишеня
То ми не сперечалися відразу до магазину побігли…

1 Мишеня 
Ось пакуночок.

1 Янгол
А можна подивитися що ви там придбали.

1 Мишеня
А може другим разом…

2 Мишеня
Чого це ви у пакуночки до нас заглядатимете…

3 Мишеня 
У магазині так добре загорнули…

2 Зірочка
А ми всеж таки подивимося.(розгортають пакунок а там фантики від цукерок)

3 Зірочка
Оце так зернятка…

1 Мишеня
Ми не винні це продавець помилилася…

1 Янгол
А ми зараз все перевіримо

3 Янгол
А ми зараз все з’ясуємо…

Янголи та зірочки дивляться у книгу справ земних.

1 Зірочка
Оце так виховання

2 Зірочка
Оце так чемність

3 Зірочка
Нічого собі чесність

1 Янгол
Здогадайтеся що вам подарує Святий Миколай

Мишенята
Цукерки? Печиво? Іграшки?

1 Зірочка
Дітки підкажіть Мишенятам що подарує їм Святий Миколай!

Діти відповідають що. Мишенята сумні виходять.

1 Зірочка
А ось ще хтось…

2 Зірочка
Дивіться, яка працьовита.

3 Зірочка 
Навіть напередодні свята із віником.

Входить Лисичка. Вона із віником і відерцем.

1 Янгол
Доброго дня!

Лисичка
І вам того ж…

2 Янгол
Що це ти робила?

Лисичка
У хаті прибирала.

1 Зірочка
Невже сама здогадалася?

Лисичка
Так мені ніхто не підказував… Бачу бруд на підлозі, узяла і прибрала…

1 Зірочка
Яка гарна Лисичка!

2 Зірочка
Тобі Святий Миколай обов’язково щось смачненьке подарує…

3 Янгол
Зачекай, а що у відерці?

Лисичка
Ой, що там може бути, звичайний бруд…

Янголи висипають з відерця уламки чашки.

1 Янгол 
І що це?

Лисичка
Та що не бачите мама чашку розбила, довелося за неї прибирати…

2 Янгол
А ми зараз все побачимо,

3 Янгол
А ми зараз все перевіримо…

Янголи та зірочки дивляться у книгу справ земних.

1 Зірочка
Оце так виховання…

2 Зірочка
Оце так чемність…

3 Зірочка
Нічого собі чесність…

1 Янгол
Здогадайтеся що тобі подарує Святий Миколай!

Лисичка
Цукерки? Печиво? Іграшки?

1 Зірочка
Дітки підкажіть Лисичці, що подарує їй Святий Миколай.

Діти відповідають що. Лисичка сумна виходить.

2 Янгол
Ой бачу свята цього року не буде!

2 Зірочка
Чому?

1 Янгол 
Ходили ми по світу шукали.

2 Янгол 
Але на жаль чемних дітей не знайшли.

3 Янгол
Так до книги земного буття і занотуємо.

Ведуча включається у гру…

Ведуча 
Почекайте-почекайте… Ось чемні діти, невже ви не бачите…

1 Янгол
Невже?

2 Янгол
Треба перевірити…

Янголи проводять кілька ігор щоб з’ясувати чи справді ці діти чемні та допомагають вдома.

1 гра.
Будь яка естафета (принести додому яблука), але беручі із кошика яблука треба сказати „Будь ласка”, а коли кладе у кошик біля команди команда каже „Дякую”

2 гра.
Треба віником закотити у коло різнокольорові шарики. Розсипаються шарики кожному гравцю видається віник і він закочує шарик тільки свого кольору.

1 Янгол 
Ну це вже по справжньому виховані діти…

2 Янгол
Так і запишемо до книги земного життя.

Чути голос „Почекайте, не записуйте”.

3 Янгол 
Хто це?

Входить Святий Миколай.

Святий Миколай
Мир цьому дому й усім, хто в ньому.
Добрий день, любі діти,
Хочу з вами посидіти.
Шановні янголи не треба записувати, я все бачив. Давненько я стою та за дітками цими спостерігаю… Вони справді чемні, виховані.

1 Зірочка
(до іншої зірочки) Здогадайся що їм подарує Святий Миколай!

2 Зірочка
Різочки…

1 Зірочка 
Ой яка ж ти нездогадлива Ану дітки підкажіть…

Святий Миколай
Нині свято в вашім домі
І я вас вітаю,
Гараздів, здоров’я і доброї долі
Щиро вам бажаю.
Колись в цій школі я вже був,
Дарунки дітям роздавав,
До праці всіх вас закликав,
Наказував вам чесно жити,
Від зла тікати, а добро творити.
Сьогодні я приніс вам солодкі й смачні подарунки й усіх ними наділю: і чемних, і, навіть, не зовсім чемних, бо ви всі мені любі й милі.

Святий Миколай, янголи, зірочки роздають подарунки.

3 Зірочка 
Чи то пір’я з подушок,
Чи то з цукру порошок,
Так паде, паде згори
На поля і на хати?

1 Зірочка
Ні, це Миколай святий
Сипле з неба для дітей
Свій білесенький сніжок!

2 Зірочка
За сніжком летять.
Білі крила ангелят,
А за ними саночки,
А на них самі мішки.

3 Зірочка
А в мішках м’яких, як сніг,
Для дітей чемненьких всіх
Найгарніші забавки.

1 Зірочка
Миколаю, Миколаю, я тебе чекаю,
Тебе люблю, тебе кличу, святий Миколаю.

2 Зірочка
Миколаю, Миколаю, ти прийди до мене.
Є у мене чемні ручки, чемні ніжки в мене.

3 Зірочка
Куди тато скаже, туди ніжки ходять,
І що мамця скаже, тіє ручки роблять.

1 Зірочка
Миколаю, Миколаю, я тебе чекаю,
Тебе люблю, тебе кличу, святий Миколаю.

Святий Миколай
От настав прощатись час,
Залишаю вже я вас.
Будьте добрі й завжди щирі,
Живіть в злагоді і мирі.
Мамі й татку помагайте,
Менших себе не чіпайте.
Вчителям у поміч будьте,
І мене ви не забудьте.
Швидко мчиться часу лік,
Знов прийду я через рік
На велике, світле свято.
З Миколаєм вас, малята!